Городнянська міська рада
Новини

Смичинський старостат нещодавно отримав нову старосту

На цю посаду затверджена місцева жителька Юлія Новик. В її трудовій біографії кілька професій – вона працювала комірником у чернігівській фірмі, бухгалтером споживчого товариства й сільгосппідприємства.

За даними соціального опитування, більшість жителів Смичина й Дібрівного позитивно поставились до неї як до очільника старостату, відтепер жінка працює й над тим, щоб виправдати довіру односельців.

— Практично все моє життя пройшло в Смичині, тож більшість проблем наших сіл для мене не нові.

В плані благоустрою Смичин сьогодні виглядає більш благополучно, а от у Дібрівному доведеться попрацювати. Частину робіт нині доводиться переносити, оскільки багатосніжжя не дозволяє повноцінно працювати на вулицях. А ще супутньо навчаюсь юридичним та організаційним тонкощам, вивчаю потреби й проблеми, благо зворотній зв’язок з людьми вже є, — зазначила Юлія Володимирівна.

Серед нагальних проблем староста виділила декілька критичних. Посухи останніх років призвели до пересихання більшості колодязів у Дібрівному. Звичайно, цьогорічна сніжна зима додає оптимізму, проте над проблемою забезпечення питною водою, певно, доведеться попрацювати. Чимало у цьому селі й дикої парості. Вулиці Підлісна і Набережна потребують вуличного освітлення, а дорога на Підлісній потребує термінового ремонту. В обох селах чимало занедбаних обійсть, які мають формальних власників, проте «господарі» не поспішають приводити господи до ладу. У цих дворах оселяються лисиці, які тероризують домашні господарства протягом всього року.

Із заметілями і снігопадами у старостаті впорались оперативно, завдяки підтримці місцевого фермера Віктора Малофія. Практично всі місцеві сільгосппідприємства й фермери вже співпрацюють із новою старостою – Іван Чорний, Іван Болотян, Віктор Малофій й керівництво «Аграрних інвестицій» вже долучились до загальних справ сільських громад. Чимало активних людей і серед жителів, які активно підтримують починання нової старости.

Цікаво, що у старостаті цілком мирно співіснують представники ПЦУ та УПЦ. У Дібрівному працює храм Різдва Пресвятої Богородиці Української православної церкви з настоятелем отцем Василієм, а у Смичині вже будують Свято-Троїцький храм православної церкви України під керівництвом отця Тимона з Седнева.

На минулому тижні села дочекалися приходу нового фельдшера, тож медичний супровід тут вже налагоджено. Не вирішеним поки залишається питання приміщення медпункту в Дібрівному – чи переносити його в місцевий будинок культури, чи реставрувати стару будівлю, однак громада готова допомагати в обох випадках.

Юлія Новик мріє, щоб Смичин і Дібрівне розцвіли у прямому й переносному сенсі. Хоче, щоб прийшли нові підприємства, була робота, молодь лишалася вдома, а школа, в якій, до речі, нині навчається 115 учнів, завжди була наповнена радісними дитячими голосами. Староста вдома ще й мама трьох дітей, одного школяра і двох вихованців місцевого садка. Каже, що діти допомагають їй освоїти нову справу, бо після важкого робочого дня діють на неї «як антистрес».

За матеріалами газети “Новини Городнянщини”