Городнянська міська рада
Новини

Служба зайнятості долучилася до акції «16 днів проти насильства»

Городнянська районна філія Чернігівського ОЦЗ активно проводить просвітницьку діяльність. Для безробітних існує цілий ряд спеціальних семінарів. Зараз вони проходять дистанційно.

  Цього року в рамках    Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня до участі в вебінарі було запрошено заступника начальника відділу Городнянського бюро  правової допомоги  Тетяну  Костюкову.

Учасники вебінару були ознайомлені з  Законом України № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який був прийнятий в Україні 7 грудня 2017 року.

Під час заходу  присутні  дізналися, що таке домашнє насильство, які   існують форми  його вчинення,  суб’єкти протидії  вчинення  домашньому  насильству,  а також   відповідальність яка  існує за вчинення  домашнього насильства , як адміністративна передбачена ст. 173-2 КпАП України, так і кримінальна, передбачена ст. 126-1 ККУ.

Окремо, Тетяна Костюкова  звернула увагу  та детально  зупинилася на спеціальних заходах  щодо протидії домашньому насильству, які  визначені  Законом  та  до яких належать: терміновий заборонний припис стосовно кривдника;обмежувальний припис стосовно кривдника; взяття на профілактичний облік кривдника та проведення з ним профілактичної роботи; направлення кривдника на проходження програми для кривдників.

По закінченню заходу  присутнім на вебінарі  було роз’яснено, що  особи, які зазнали домашнього насильства  є однією з категорій осіб, що  визначені  ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу», які  мають право на отримання  вторинної правової допомоги, яка  включає захист, здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та  складення документів процесуального характеру.

Нагадуємо, що за отриманням консультацій з питань зайнятості можете звертатись до Городнянської районної філії Чернігівського ОЦЗ за телефоном  (04645)2-15-19.

Мешканці громади можуть звернутись за консультаціями  та захистом своїх прав до Городнянського бюро правової допомоги за адресою: м. Городня, вул. Чумака, 4 та Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, за адресою: 14005, м. Чернігів, пр-кт. Миру, буд. 49а, офіс 709, телефон: (0462) 77-51-68.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.