Городнянська міська рада
Новини

Сім’я з числа внутрішньо переміщених осіб отримала ордер на житло у Городні для тимчасового проживання

У понеділок, 1 листопада, міський голова Андрій Богдан зустрівся з Лілією Воронцовою та вручив їй ордер на проживання у трикімнатній квартирі. Придбане помешкання на умовах співфінансування. Сімдесят відсотків вартості сплачено за рахунок субвенції з державного бюджету, третину суми профінансовано з міського бюджету.

Лілія Олександрівна Воронцова разом із чотирма дітьми до початку збройного конфлікту на сході України проживала в Луганській області. Зараз її рідне місто знаходиться на тимчасово окупованій території.

– У Городні ми живемо вже сім років. Рішення про переїзд було прийнято швидко. Лишатися на у власному будинку стало небезпечним. Унаслідок вибуху снаряду неподалік нашого подвір’я загинула жінка з дитиною. Вже наступного дня за нами приїхав брат, і ми рушили на Городнянщину, де він проживав з сім’єю. Так почалося нове життя далеко від рідних, близьких та друзів, – ділиться спогадами Лілія.

За час перебування родини Воронцових у Городні, старша донька вже встигла вийти заміж та народити дитину. Зараз жінка разом із трьома синами Єгором, Віктором та Богдананом винаймає житло.

– Повертатися на Луганщину страшно. Місто знаходиться під контролем ополченців, вулицями періодично рухається військова техніка. Там, окрім будинку, лишилися мама і брат. У якому стані наше помешкання не знаю. Можливо, вже там живуть інші люди, хоча всі документи на право власності у мене є. З роботою у Городні ситуація складніша, ніж на малій батьківщині. Там я працювала виборщиком породи у шахті на глибині до п’яти метрів. У місті, де ми жили, вода завозиться раз у місяць. Вживати воду із криниць чи колодязів неможливо, а у Городні вона має відмінні смакові якості. Ще Городнянщина зачаровує своєю природньою красою і можливостями. Для моїх дітей тут є майбутнє, – каже Лілія Олександрівна.

Це вже друга сім’я, у Городнянській громаді, яка отримала помешкання з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, що регламентується постановою КМУ від 26.06.2019 № 582 «Про затвердження Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб і Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб» .

– Ми постійно працюємо над створенням комфортних умов для проживання та роботи в громаді. Тому завжди раді ініціативним, цілеспрямованим людям, які обирають Городнянщину і лишаються тут працювати, жити, розвивати власну справу. Будемо раді молоді, адже за нею наше майбутнє, – зазначив Андрій Богдан.

Пресслужба міської ради