Городнянська міська рада
Новини

Щодо ефективного управління багатоквартирними будинками

19 квітня у міському будинку культури пройшла публічна консультація щодо можливих способів управління багатоквартирними будинками на території громади, зокрема актуальності утримання житлового фонду та формування ОСББ.

Громадська організація “Центр UA” спільно із предстаниками Городнянської міської ради, мешканцями та представниками підприємств та управителями обговорили найбільш ефективні способи управління багатоквартирними будинками на території громади.

Сьогодні чимало говорять про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, адже за цими утвореннями – майбутнє багатоквартирного сектора ЖКГ. Процес створення ОСББ в Україні за останні роки активізувався.

Та все ж, жителі багатоквартирних будинків м. Городні не квапляться перетворюватися з власників своєї окремо взятої та відгородженої від решти світу квартири у співвласників цілого будинку, з усіма його схильними до пошкоджень комунікаціями, дахами і безкінечними проблемами прибирання та благоустрою.

В Україні статус ОСББ визначається Законом України  «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». Згідно із статтею 1 цього Закону ОСББ – це юридична особа, створюється власниками для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Під власним майном закон має на увазі квартири та приміщення нежитлового фонду, що належать кожному члену ОСББ окремо. А під спільним – підсобні та допоміжні приміщення житлового комплексу, його конструктивні елементи і внутрішньо будинкові мережі, які належать усім членам ОСББ на праві спільної або часткової власності (залежно від функціонального призначення).

         Закон сьогодні дозволяє об’єднанню мешканців самому збирати внески (або квартплату) і раціонально їх використовувати.

Також слід зазначити, що у 2019 році Євросоюз виділяє 104 мільйони євро на термомодернізацію багатоквартирних будинків в Україні. Через державний «Фонд енергоефективності» ОСББ можуть отримати гранти на утеплення чи модернізацію інженерних систем.

Основні переваги мешканців будинку при створені ОСББ:

  • стають власниками майна та приміщень загального користування в будинку;
  • мають можливість створити власну управлінську структуру для вирішення проблеми утримання будинку;
  • мають можливість покращити фізичний стан будинку і умови проживання у ньому;
  • отримують механізм для розв’язання проблем спільного проживання у будинку;
  • мають можливість контролювати якість ремонтних робіт у будинку;
  • мають реальні важелі впливу на порушників загальних домовленостей;
  • обирають підрядників для поліпшення якості утримання будинку і скорочення загальних витрат;
  • контролюють використання видатків на утримання будинку та прибудинкової території, дотацій і субсидій;
  • можуть контролювати безпеку проживання у будинку та використання прибудинкової території;
  • можуть здавати в оренду місця загального користування з метою отримання прибутку для компенсації витрат. 

У заході взяли участь:
Андрій  Богдан – міський голова Городнянської міської ради; Олена Хихлуха – голова правління житлово-експлуатаційного, виробничо-комерційоного кооперативу “Імпульс”, юр.особи – управителя; Наталія Міненко – представниця ініціативної групи будинку по вул. Волковича, 49Г; Олена Коваль – спеціаліст юридичного відділу міської ради; Микола Нестеренко –  керівник КП Городнянська житлово-експлуатаційна дільниця;  Денис Мурза – модератор заходу, представник ГО “Центр UA” в Чернігівській області; мешканці багатоквартирних будинків.