Городнянська міська рада
Новини

Шановні жителі громади!

Вітаємо вас з одним  із найпоетичніших і найулюбленіших свят  в Україні – Першим або Медовим Спасом, як звуть його в народі. А православне свято має назву  Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спасу та Пресвятої Богородиці, яке відзначають у перший день Успінського посту 14 серпня. Цього дня святкується також день семи Святих Мучеників Макавеїв, або, як кажуть в народі, Маковія.

Цього дня у церквах святять воду, квіти й мак.  Кожна квітка в букеті мала своє призначення. Так, м’ята мала оберігати сім’ю від усякої напасті й додавати здоров’я, ласкавці — щоб у родині була ласка, злагода та щирість, сонях уособлювався з небесним світилом, щоб воно було завжди ласкавим і милосердним для людей, тварин та рослин.

Після освячення букет квітів та голівки маку кладуть за образи і зберігають до весни. Весною мак розсівали по городу, а засушені квіти на Благовіщення вплітали дівчатам у волосся — щоб не випадало.

Тож бажаємо усім нам, щоб свято Солодкого спасу та Маковіїв принесло нам звільнення від усіх напастей, від нечисті й страждань. Хай сьогоднішні освячені маковійчики бережуть мир і злагоду в кожній вашій оселі і в усій Україні. Хай якнайскоріше ми всі дочекаємось сходу мирного сонця, а наші свята знову стануть гучними, солодкими і веселими.

Світла всім нам, перемоги і добра.