Городнянська міська рада
Новини

Шановні жителі громади!

Почався сезон, коли господарі, нехтуючи заборонами й попередженнями, починають випалювати сухі залишки на городах.

Пам’ятайте, що законодавством України заборонено самовільне випалювання сухої рослинності, а за порушення цієї вимоги Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено штраф від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та від 15 тис. 300 грн до 21 тис. 420 грн для посадових осіб.

Разом з тим  внесено зміни до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану, а саме:

Стаття 113. Диверсія

Вчинення з метою ослаблення держави вибухів, підпалів (зокрема і сухої рослинності) або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, заподіяння тілесних ушкоджень чи іншої шкоди їхньому здоров’ю, на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, а також вчинення з тією самою метою дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння чи поширення епідемій – карається позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Ті самі діяння, вчинені в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту – караються позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.

  • Також не забувайте, що пожежі дуже важко контролювати, і маленька пожежа може дуже швидко перерости в трагедію.

Будьте відповідальними та бережіть себе!