Городнянська міська рада
Новини

Розпочався перехідний період запровадження е-лікарняних

У червні розпочався перехідний період запровадження електронних листків непрацездатності, що триватиме до кінця серпня 2021 року. Упродовж цього часу громадяни мають можливість отримати як електронний, так і паперовий листок непрацездатності.

Згідно з чинним законодавством, Електронний реєстр листків непрацездатності формує та веде Пенсійний фонд України.

Електронний лікарняний формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) роботодавець має доступ до інформації щодо електронних листків непрацездатності по співробітниках, які працюють за основним місцем роботи, зокрема номер лікарняного, дата його відкриття, закриття. Роботодавець автоматично отримує необхідну інформацію для нарахування коштів, в тому числі щодо тривалості страхового стажу працівників, формує заяву-розрахунок та здійснює виплату.

Запровадження е-лікарняних:

– спрощує оформлення тимчасової непрацездатності;

– скорочує час від оформлення до нарахування допомоги;

– унеможливлює зловживання під час обігу листків непрацездатності;

– мінімізує застосування штрафних санкцій через імовірні помилки в оформленні листків непрацездатності.

Новий порядок видачі електронних листків непрацездатності регулюється:

– постановою Кабінету Міністрів України № 328 від 17 квітня 2019 року «Деякі питання організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього»;

– постановою Верховної Ради України від № 1192-IX 3 лютого 2021 року «Про заходи щодо запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності»;

– наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1066 від 1 червня 2021 року «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки».

За інформацією Головного управління
 Пенсійного фонду України в Чернігівській області