Городнянська міська рада
Новини

Питання функціонування та доступності укритів та бомбосховищ на сьогодні є дуже актуальним. Нині більшість діючих захисних споруд у місті представлені укриттями, створеними на базі установ і організацій, й одним – яке перебуває у власності приватного підприємця.

–Городня офіційно має 11 укриттів, проте у відповідність до вимог захисних споруд

приведено лише дев’ять з них. Одне з проблемних знаходиться на території колишньої нафтобази й фактично не є укриттям, бо поки неможливо знайти власників об’єкту, відповідно, неможливо й провести якісь роботи щодо його облаштування. Ще одне укриття є чисто номінальним – належить «Укртелекому» й потребує значного доопрацювання і дообладнання. Дев’ять укриттів на базі інших установ і організацій мають цілком задовільний стан і рівень обладнання найнеобхіднішим. Тому наше невеличке містечко більш-менш забезпечене укриттями на випадок повітряних атак чи обстрілів, – зазначає головний інспектор ДСНС інспектор Тарас Карпенко.

      Мешканці міста неодноразово піднімали питання про те. що укриття повинні бути відкритими й доступними для людей цілодобово. Однак люди, з одного боку ратуючи за власну безпеку, з іншого роблять все для того, щоб ускладнити ситуацію.

      Так, днями з укриття, що знаходиться в приміщенні колишньої райради, невідомі поцупили вогнегасник, повивертали лампочки і навіть винесли бутлі з питною водою, заготовлені не випадок необхідності.

       Можливо, в когось життя аж ніяк не складалось без вогнегасника, а комусь для повного щастя вкрай необхідні були ті лампочки. Про воду навіть говорити соромно.

        Для того, щоб укриття повноцінно функціонували, існують певні вимоги, яких слід дотримуватись. Серед таких – і забезпечення  найнеобхіднішими речами: від стільців до запасу їжі, води та медикаментів. Може, ті злодюжки, що вкрали лампочки, воду та вогнегасник, можуть запропонувати для мешканців міста свої власні підвальні приміщення, які облаштовують під укриття? Просто соромно за такі вчинки. Але не їм.