Городнянська міська рада
Новини

                         Прийшов Спас – пішло літо від нас

     Медовий Спас, або Маковія православні відзначали 14 серпня. У народі свято люблять за смачну випічку із маковою начинкою, солодкий мед і особливі букетики – «маковійчики», які варто освятити у церкві й зберігати на покуті за образами цілий рік як могутній оберіг. Відвідувачки центру надання соціальних послуг вже восьмий рік поспіль власноруч виготовляють «маковійчики» для себе, своїх рідних та близьких.

     Традиційні зібрання напередодні Спаса завжди перетворюються у веселу й гамірну подію, бо кожна господиня приносить для загальної справи свої трави та квіти. Кожна рослина у такому букетику має щось символізувати – як, наприклад пшениця – здоров’я й достаток, а полин – проти нечисті й злого ока.

     Обов’язковими компонентами «маковійчиків» є колоски злаків, макові коробочки і червона нитка, якою обв’язуються і прикрашається букетик. Окрім квітів у загальну композицію часто додають ароматні трави – лаванду, м’яту чи руту. Так і виглядає багатше і пахне на всю хату.

     Слід відзначити, що зал зустрічей у центрі надання соціальних послуг, де майстрині створювали свої «маковійчики», так просочився ароматами трав і квітів, що люди заглядали туди просто з цікавості: «звідки й чому так приємно пахне?». Дехто навіть приєднався до загального дійства й змайстрував букетик і собі.