Городнянська міська рада
Новини

Пробації 5 років!!!

05.02.2015 року прийнято Закон України «Про пробацію».  У світі пробація існує вже більше 200 років, але для України служба нова. Зважаючи на результати впровадження служби в Україні пророблена колосальна робота.      

   Кримінально-виконавча інспекція перейменована у службу пробації. Що ж таке пробація? Проба́ція — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

   Чи змінилась тільки назва та таблички на фасаді? Ні! кардинально змінився підхід до роботи. Працівники пробації здіснюють не тільки контроль за поведінкою засуджених, але і займаються соціально-виховною роботою. Визначають криміногенні потреби, які призводять до скоєння злочинів та допомагають у їх вирішенні. Разом зі своїми клієнтами, а їх у нас пройшло по обліку близько 300, та сім’ями підоблікових проживають їхні життя, допомагають їм у вирішенні проблем, радіють їхнім успіхам. З деякими спілкуються та допомагають і після закінчення термінів покарання.

    Але самостійно вирішити проблеми та змінити людей і їх мислення ми не в змозі. Дякуємо за співпрацю нашим партнерам, а їх у нас, на щастя, багато. Це і районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Городнянська районна лікарня, зокрема, працівники наркологічного кабінету, співробітники сектору превенції відділення поліції, районна філія обласного центру зайнятості, органи місцевого самоврядування. Це ті, кому небайдужі долі окремих людей, та які хвилюються за безпеку суспільства вцілому.

Отже, разом ми сила!

Разом зможемо більше!

Городнянський районний сектор філії

ДУ «Центр пробації» у Чернігівській області