Городнянська міська рада
Новини

Про вакцинацію

版权归千图网所有,盗图必究

На запитання мешканців громади щодо деяких особливостей проведення вакцинації відповідає генеральний директор ЦПМСД Михайло Назаренко.

Чи обов’язковий попередній запис на вакцинацію від COVID-19?

  • У Центрі вакцинації населення, який працює в міському будинку культури щочетверга та щосуботи з 9.00 до 13.00 год., проводять щеплення вакциною Moderna. Один флакон розрахований на 15 доз. Щоб уникнути нецільового використання вакцини, необхідно забезпечити участь одразу 15 пацієнтів. За час, який відведений для проведення маніпуляцій, огляду лікаря, занесення даних до електронної системи охорони здоров’я медична бригада може якісно надати послугу максимум 30 особам. Тому запис необхідний.

Ще одна причина такого порядку – уникнути масового скупчення людей та дотримуватися безпечної дистанції в умовах карантинних обмежень

Без попереднього запису можна звернутися до пункту щеплення в міській лікарській амбулаторії, який приймає пацієнтів з 9.00 до 13.00 щоденно, крім вихідних. Імунізація проводиться вакциною CoronaVac, один флакон – одна доза.

Але пацієнти повинні розуміти, що доведеться стояти в черзі, бо одночасно ті, хто отримав першу дозу, щепитимуться тут удруге. І це не гарантує, що всі бажаючі у той же день отримають щеплення.

Тому для зручності громадяни можуть обрати зручний для них день та записатися на щеплення.

  • Чи можуть вакцинацію від коронавірусної хвороби робити за місцем проживання пацієнта?

Порядком вакцинації не передбачено проведення щеплення за місцем проживання. Імунізація проводиться у пунктах щеплень, центах вакцинації та виїзними бригадами.

У ЦПМСД два сімейних лікаря та медсестра пройшли навчання. Наразі через неукомплектованість посад сімейних лікарів виїзну бригаду створити немає можливості.