Вівторок, 23 Квітня, 2024
Останні:
Городнянська міська рада
Новини

Про гроші для ОТГ: як написати якісний проект для співфінансування з ДФРР та правильно розподілити субвенцію

24 квітня міський голова Андрій Богдан, перший заступник міського голови Ігор Лахнеко, спеціалісти відділу економіки, транспорту, торгівлі та інвестицій Тимофей Ефименко та Женя Деркач прийняли участь у тематичному семінарі, який провели представники Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації та Центру місцевого самоврядування та програми U-LEAD з Європою.
Представники об’єднаних територіальних громад області детально ознайомилися з цьогорічною процедурою написання проектів, що матимуть можливість співфінансуватися з Держаного фонду регіонального розвитку, а також обговорили особливості використання субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ.
Подібні навчання одночасно пройшли по всіх обласних центрах України – такою була ініціатива Міністерства регіонального розвитку, яке прагне вплинути на терміни та якість підготовки проектів, отже – на спроможність ОТГ діяти ефективно за умов що змінюються. 
Зокрема мова йшла про порядок підготовки, подання, впровадження проектів, що фінансуються з коштів ДФРР. Обговорили і процедуру роботи регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору проектів.
Окремий пункт діалогу — особливості внесення змін до програм (планів) соціально-економічного розвитку, а також регіональні особливості реалізації ініціатив за кошти державної інфраструктурної субвенції.
Програмою заходу була передбачена й Всеукраїнська відео-конференція з представниками Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
В обговоренні взяла участь перший заступник голови ОДА Юлія Свириденко.
Чернігівщина отримала відповідь на питання щодо можливостей фінансування розробки містобудівної документації, а також висловила свою думку про особливості підготовки проектів зокрема енергоефективного напряму.
Основна рекомендація Міністерства — комплексний підхід до ініціатив та врахування особливостей сітки опорних закладів освіти та медицини.