Городнянська міська рада
Новини

ПРО ДОРОГИ І НЕ ТІЛЬКИ

•Тема розчищення доріг сьогодні дуже актуальна в нашій громаді, як і в усіх інших. Складні погодні умови не дають змоги розчистити їх так, як би хотілось деяким громадянам.

На розчистці доріг від снігу в місті працює сім одиниць техніки – чотири трактори ЮМЗ, два маленькі трактори, які можуть тільки розчищати тротуари, й один грейдер.

 

Одразу розчистити всі дороги неможливо. Коли цілий день іде сніг, щойно почищені ділянки він замітає знову. Їздять авто, які роблять накат, а коли ввечері припустить мороз – це все утворює лід і наст. І коли трактори йдуть назавтра по тому самому колу, вони не можуть підняти льодовий накатаний настил – вони мають плаваючі ковші, які не зрізають лід, а йдуть по рельєфу. Грейдкр трохи може виправити ситуацію, але не кардинально, і всюди він один не встигає. Вже чотири рази довелось сіняти йому ножі тільки за цей сезон. Окрім того, він не на кожну вулицю може заїхати, щоб потім мати змогу розвернутися або маневрувати. Ускладнюють розчистку доріг і приватні авто, які господарі залишають попід дворами, у дворах багатоповерхівок, або й просто на узбіччях, і яких у місті стала величезна кількість. Так зручно? А чистити як?

Сьогодні техніка теж працює. Вже використано більше 100 тонн суміші, якою посипаються дороги. Комунальники на дорогах працюють з 5-ої ранку й до шостої вечора. А от громадян з лопатами на тротуарах та біля під’їздів зустріти – то рідкість. У Польщі, наприклад, чистяться тільки автодороги, тротуари й пішохідні доріжки- розчищають самі громадяни. У нас же навіть біля свого двору важко й проблемно сніг повідкидати. Це ж не в соцмережах обурюватись, а фізично попрацювати треба.