Городнянська міська рада
Новини

ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ПАСІК

Відповідно до вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 14.06.2018 року № 602-113-12/4087 щодо реєстрації пасік, розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 11.06.2018 року № 67 державна реєстрація є обов’язковою для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл.

    Реєстрація потужностей (пасік) здійснюється на безоплатній основі.    Оператору ринку необхідно лише подати заяву до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужностей та детальну інформацію про вид діяльності.

    Власникам пасік необхідно отримати ветеринарно-санітарний паспорт на пасіку, що видається на підставі письмового звернення до районної державної лікарні ветеринарної медицини з обов’язковим проведенням епізоотичного обстеження, якщо ветеринарно-санітарний паспорт видається вперше то клінічному огляду підлягає 100% бджолосімей пасіки. У паспорті мають бути відображені: характеристика пасіки, її ветеринарно-санітарний та епізоотичний стан,  дані лабораторних досліджень, результати проведених лікувально-профілактичних заходів.

   При зміні назви чи адреси пасіки, її власник повинен проінформувати органи місцевого самоврядування, землевласника, районну державну лікарню ветеринарної медицини про планове місце розташування пасіки.

   Власники пасік повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва.

    Недотримання даних вимог значно ускладнює або ж унеможливлює позитивне вирішення спірних питань, що можуть виникнути під час ведення господарської діяльності.