Городнянська міська рада
Новини

Порядок оформлення земельних ділянок за цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

Громадяни України, які мають у своїй власності житловий будинок, право власності на який оформлено належним чином і який розташований на неприватизованій земельній ділянці, що перебуває у комунальній власності.

Розмір земельної ділянки, що може бути приватизована

Незалежно від розміру земельної ділянки, якою фактично користується громадянин, по спрощеній процедурі він може приватизувати у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара (стаття 121 Земельного кодексу України).

Підготовка документів для приватизації

1. Виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)

Куди звертатися?

Перш за все, для оформлення права власності на земельну ділянку необхідно замовити виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (далі – технічна документація). Розробником технічної документації, відповідно до статті 26 Закону України “Про землеустрій” можуть бути:

 • юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників, які є відповідальними за якість робіт із землеустрою;
 • фізичні особи – підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками, відповідальними за якість робіт із землеустрою.

Процедура виготовлення технічної документації передбачає виїзд інженера-геодезиста зі спеціальним обладнанням для проведення кадастрової зйомки і встановлення межі земельної ділянки в натурі.


За результатами проведених робіт замовнику видається:

 • технічна документація на земельну ділянку

Розробники документації від імені замовника  подають документацію із землеустрою до територіального органу Держгеокадастру, для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, якщо інше не встановлено договором (ст. 26 ЗУ «Про землеустрій»).

Вартість та строк розгляду

Вартість послуг, а також тривалість виготовлення технічної документації узгоджується між замовником та розробником. 

2. Реєстрація технічної документації у Державному земельному кадастрі

Куди звертатися?

Після отримання технічної документації на земельну ділянку, її необхідно зареєструвати у територіальному органі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).
Для цього до Центру надання адміністративних послуг подаються документи:

 1. Заява про внесення відомостей до Державного земельного кадастру за формою, встановленою Порядком ведення Державного земельного кадастру.
 2. Технічна документація у паперовій та електронній формі.
 3. Електронний документ, що містить відомості про результати робіт із землеустрою, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру, відповідно до вимог Закону України «Про Державний земельний кадастр».
 4. Документ, який підтверджує повноваження діяти від імені заявника (у разі подання заяви уповноваженою заявником особою).

У результаті наданої послуги замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, який містить, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки.

Отримання рішення про передачу земельної ділянки у приватну власність

Куди звертатися?

Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, необхідно звернутися до органу місцевого саморядування з заявою про передачу земельної ділянки у приватну власність. До заяви додаються:

 • технічна документація;
 • Витяг з Державного земельного кадастру.

У результаті прийнятого рішення, ви отримуєте рішення (витяг) органу місцевого самоврядування про передачу земельної ділянки у власність.

Підставою для відмови у передачі земельної ділянки у власність може бути невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Реєстрація права власності на земельну ділянку.

Куди звертатися?

Реєстрацію права власності на земельну ділянку здійснюють:

 • виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг;
 • нотаріус.

Державному реєстратору подаються наступні документи:

 
– документ, що посвідчує особу;
– засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;
– документ, що підтверджує внесення адміністративного збору за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

За інформацією відділу земельних відносин