Городнянська міська рада
Новини

Погода знову приносить снігові «сюрпризи». Знову постала тема розчистки доріг. Зрозуміло, що всі вони одномоментно не можуть бути розчищені в період снігопаду, але є і суб’єктивні причини чому частина  з них залишаються зовсім нечищеними  і чому, наприклад, сьогодні шкільні автобуси через переметені дороги не змогли вийти в рейси. Отож, хто винен і чи будуть дороги розчищені?

      Ті, що знаходяться в підпорядкуванні міської ради й перебувають на балансі відділу ЖКГ Городнянської міської ради, чистяться регулярно – хай і не досконало до асфальту і не всі одразу в один момент, але вони є і будуть проїзними. Для цього задіюється техніка комунальних підприємств і залучається техніка приватних підприємців. Фінансуються такі роботи з бюджету громади. До таких дорог відносяться лише дороги, які перебувають в межах населених пунктів, і то не всі. Наприклад, у Городні дорога до вулиці Лісової, Залізнична та Сонячна, яка веде до кладовища «Піски», як і деякі дороги по селах (наприклад, через Солонівку чи через Дроздовицю в бік Будища)  є дорогами загального користування і перебувають на обслуговуванні обласної служби автомобільних доріг. І є дороги національного та регіонального значення, які перебувають на обслуговуванні Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області.

 

      Навіть якби в міської ради була така можливість розчищати всі дороги, вона не має права виконувати за бюджетні кошти розчистку доріг, які перебувають в іншому підпорядкуванні. Це порушення законодавства і за це передбачена жорстка відповідальність.

 

    Ми розуміємо, що в нашій громаді живуть наші люди, і їм необхідні належні умови для життя. Саме тому міська рада намагалась отримати відповіді від інших служб, які повинні опікуватись частиною  доріг громади, коли вони виконуватимуть те. що повинні. Відповідь була – нема коштів. Цікаво, чому? Адже були проведені тендерні процедури в області й певні підприємства виграли тендер на утримання цих доріг і отримали виділені для цього кошти з обласного і державного бюджетів. Питання – куди вони їх поділи, якщо зима ще тільки фактично починається.

 

    Нижче публікуємо список доріг, які перебувають в підпорядкуванні відповідних служб і телефони тих відповідальних, які мають утримувати ці дороги в належному стані. Щоб люди знали куди звертатись у разі, якщо вони не можуть вирішити якихось своїх нагальних проблем через непочищену дорогу.

 

   Отож, до переліку автомобільних доріг державного значення  в Чернігівській області належать :

  – НАЦІОНАЛЬНА автомобільна дорога  Чернігів-Городня-Сеньківка (Н-28);

  – РЕГІОНАЛЬНА автомобільна дорога Ріпки – Городня – Сновськ – Корюківка(Р-83). Обслуговує  ці дороги  Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області. Відповідальний по Городнянській громаді – Коротков Андрій Сергійович, т. 096-1163420.

 

      А згідно розпорядження Чернігівської обласної військової адміністрації  № 665 від 22 грудня 2023 року, до обласних автомобільних доріг загального користування місцевого значення в Городнянській громаді належать дороги: Городня-Кузничі-Деревини, Володимирівка-Хоробичі-Бутівка з під’їздом до с. Лемешівка, Смичин-Конотоп-См’яч –Гвоздиківка, Городня-Бурівка, Ваганичі-Перепис, Городня- ст.Вокзал-Городня, Гасичівка -Мощенка-Сутоки, /Н-28/- Півнівщина, Городня-Травневе-Дроздовиця, /Н-28/- Сеньківка. До районних автомобільних доріг загального користування місцевого значення належать дороги Старосілля-Автуничі, Бутівка-Здрягівка, Ільмівка-Мости, Деревини-Кусії, Сеньківка-Берилівка, Городня-Стовпівка, /О250504/-Залісся, /О250504/-Студенець-Лютіж, /О250542/-День Добрий, Дроздовиця-Будище, Моложава-Минаївщина, /О250501/-Зелене. Обслуговує  ці дороги ДП «Агентство місцевих доріг Чернігівської області». Відповідальний інспектор Шаропатий Роман Володимирович, тел. 093-3129927.

 

  

.