Городнянська міська рада
Новини

Патронат – «швидка допомога» в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах та не має можливості жити у своїй сім’ї, або тимчасово бути поруч з родичами, знайомими, соціально важливими для дитини особами. Кому може знадобитися патронат?

Кому може знадобитися патронат?

     Дітям, які за різних обставин тимчасово не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них; дітям, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті; батьки яких потребують термінового лікування; новонародженим дітям від яких відмовились батьки; залишеним без догляду; дітям з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю.

      Переваги запровадження патронату:

      Дитина залишилася проживати у своїй громаді, максимально наближено до родини, свого соціального оточення; на період вирішення проблеми дитина тимчасово в «гостях» в професійній патронатній сім’ї, за її життя і здоров’я відповідає патронатний вихователь, створені належні умови для освіти, розвитку.

       Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей; готовий прийти на допомогу «чужій» дитині та підтримати її сім’ю, яка перебуває в складних життєвих обставинах; має задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей; не був засуджений, або позбавлений батьківських прав; має житло (власне або в користуванні), де можна тимчасово розмістити патронатну дитину; разом з добровільним помічником – дорослим членом своєї сім’ї готові пройти професійну тренінгову програму.

       Послуга патронат до 31.12.2027 року фінансується за рахунок державного бюджету:

      Соціальна допомого в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць на утримання влаштованої під патронат дитини.

       Грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу: 5-ть прожиткових мінімумів для працездатних осіб (14600 грн). При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

       З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2920 гривень,

а для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років – 2563 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років – 3196 гривень.

        Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

           Підтримуйте сімейні цінності та долучайтесь до команди професіоналів заради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.

 

 

 

За додатковою інформацією щодо запровадження патронату звертайтесь:

м. Городня вул. Троїцька буд. 10

Центр надання соціальних послуг

Городнянської міської ради