Городнянська міська рада
Новини

Патронат – допомога для дитини та її сім’ї

Патронат – «швидка допомога» в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах та не має можливості жити у своїй сім’ї, або тимчасово бути поруч з родичами, знайомими, соціально важливими для дитини особами.

Кому може знадобитися патронат?

Дітям, які за різних обставин тимчасово не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них; дітям, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті; батьки яких потребують термінового лікування; новонародженим дітям від яких відмовились батьки; залишеним без догляду; дітям з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю.

Переваги запровадження патронату:

Дитина залишилася проживати у своїй громаді, максимально наближено до родини, свого соціального оточення; на період вирішення проблеми дитина тимчасово в «гостях» в професійній патронатній сім’ї, за її життя і здоров’я відповідає патронатний вихователь, створені належні умови для освіти, розвитку.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей; готовий прийти на допомогу «чужій» дитині та підтримати її сім’ю, яка перебуває в складних життєвих обставинах; має задовільний стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей; не був засуджений, або позбавлений батьківських прав; має житло (власне або в користуванні), де можна тимчасово розмістити патронатну дитину; разом з добровільним помічником – дорослим членом своєї сім’ї готові пройти професійну тренінгову програму.

Послуга патронат до 31.12.2026 року фінансується за рахунок державного бюджету:

Соціальна допомого в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць на утримання влаштованої під патронат дитини.

Грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу: 5-ть прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%.

Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Підтримуйте сімейні цінності та готові працювати в команді професіоналів за ради змін, щоб жодна дитина не зазнала страждань та виховувалася в безпечній, люблячій сім’ї.

За додатковою інформацією щодо запровадження патронату звертайтесь:

м.Городняпров.Троїцький буд.2

тел.2-18-90

Центр надання соціальних послуг Городнянської міської ради