Городнянська міська рада
Новини

Онлайн-нарада з головами територіальних громад

Учора, 9 червня, міський голова Андрій Богдан та голови об’єднаних територіальних громад області взяли участь в онлайн-нараді з керівництвом облдержадміністрації.

Теми обговорення стосувалися практично кожної сфери життєдіяльності громад. Так, йшлося про зайнятість населення, основні заходи з подолання безробіття та інструменти підтримки бізнесу на регіональному рівні, дотримання вимог природоохоронного законодавства, результати моніторингу спроможності, регуляторну політику, а також — проєкт «Активні парки».

Запросили на захід і представників деяких промислових підприємств області, щоб вони озвучили свою потребу у фахівцях та поділилися власним досвідом навчання/перекваліфікації кадрів.

На зустрічі була презентована система моніторингу соціально-економічного розвитку громад, їх фінансового, інфраструктурного та соціального потенціалу.

Досить жваво обговорили екологічні питання. Зокрема, введення в штат кожної ОТГ фахівця у цій сфері. Оскільки це може виявитися досить затратно для бюджету невеликої громади, прозвучала пропозиція залучити до співпраці «екологічних шерифів» — місцевих активістів, які будуть допомагати екоінспекції. Адже інспекторів вкрай не вистачає, а проблеми нікуди не зникають. До прикладу, використання земельних ділянок під сільськими сміттєзвалищами без правовстановлюючих документів з порушенням їх цільового призначення, виникнення стихійних звалищ відходів, безхазяйні водозабірні свердловини, контроль за станом та обігом яких практично втрачено, тощо.

Серед іншого, нині у громадах працюють над втіленням у життя соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України». Мета цієї ініціативи — організація оздоровчої рухової активності для всіх категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення, профілактики захворювань і подолання їх наслідків.

Насамкінець учасники зустрічі домовилися обговорити проблеми, які заважають економічному та соціальному розвитку, та шляхи їх розв’язання окремо з кожною конкретною громадою.

За матеріалами Чернігівської ОДА