Городнянська міська рада
Новини

Обстріли української території ворожими ракетами несуть загрозу системам  енерго- й газопостачання, ставлять перед ризиками опалювальний сезон. Ми всі бачимо наскільки страждає від руйнувань енергетична система країни, а газотранспортна теж є дуже вразливою для ворога. Тому  перед  початком  опалювального сезону Городнянська міська рада прийняла рішення перевести дві міські котельні на альтернативне опалення. Це котельня міського ліцею №1 та котельня Городнянського ліцею Чернігівської міської ради.

—Минуло близько двох тижнів від початку опалювального сезону, і ми з радістю можемо сказати, що рішення міської ради, хоч і далось важко, але було вірним і виваженим, — каже директор міського ліцею1 Юрій Гриценко. — Вперше за останні роки у приміщенні ліцею тепло. Навіть у найхолодніших класах нині нема температури, нижчої за 20 градусів.

Зазначимо, що за опалення газом міська рада платила великі суми з місцевого бюджету, а дров’яне паливо нині постачають місцеві виробники, і це дає відчутний економічний ефект для громади.

У котельні нині працюють чотири оператори. Сюди завозяться дрова, а працівники самі їх пиляють і рубають, а також слідкують за підтримкою нормального теплового режиму в приміщенні школи.

Відчувається тепло і в приміщенні укриття, облаштованого в підвальному приміщенні. Тут стоять парти, туалети, є ємності з водою і умивальники. А ще — двоярусні ліжка, на яких у разі потреби можуть розміститися 750 чоловік. Якщо переоблаштувати всю територію сховища, воно може служити прихистком для 1200 чоловік.

І хоч навчальний процес у ліцеї проводиться дистанційно, такі заходи є необхідними — адже ми не можемо знати які ще для нас ворог підготував випробування. Віримо в ЗСУ і в Божу справедливість, впевнені, що перемога буде за українським народом. Але до труднощів готуємось, щоб у разі виникнення проблем з енерго- і газопостачанням  городнянцям, які можуть опинитися  без тепла, було де обігрітися й перечекати.  До речі, в часи ворожого засилля в укриттія міського ліцею №1 приходили ночувати до 200 людей.

У планах міської ради — продовжити переоблаштування котелень міста на роботу з місцевими видами палива — дровами.