Четвер, 29 Лютого, 2024
Останні:
Городнянська міська рада
Новини

Обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки в банках скасовано

Обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки в банках, яке планувалося з вересня 2021 року, скасовано постановою КМУ № 546 від 26.05. 2021 року.

За повідомленням дирекції Укрпошти, ті пенсіонери, котрі за час невизначеності, були змушені укласти договір з банками, можуть знову повернутися до поштових послуг. Для цього вони повинні подати відповідну заяву до Пенсійного фонду. Це можна зробити особисто або відправивши пакет документів поштою. Зразки заяв можна знайти у відділеннях Укрпошти.

Крім того всі одержувачі субсидій, які отримували субсидію через пошту, і надалі можуть отримувати цей вид допомоги у такий спосіб. Виняток становлять домогосподарства, яким субсидія надавалася:

  • у грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію, внутрішньо переміщені особи;
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Основна причина, через яку ініціативу переходу на карткове обслуговування відклали на два роки, – неготовність банківської інфраструктури і систематичне закриття банківських відділень. Наразі банкомати наявні лише у 4% міст України, що значить, що 13 млн українців не мають доступу, а відтак і можливості користуватися банківськими послугами. В той час як Укрпошта покриває 100% населених пунктів і може надати в тому числі і фінансові послуги всім без винятку українцям.

За інформацією АТ “Укрпошта” Чернігівська дирекція