Городнянська міська рада
Оголошення

Обережно: лептоспіроз!

За 11 місяців 2024 року на Чернігівщині на лептоспіроз захворіло 67 людей. Це в чотири рази більше, ніж за весь період минулого року. В цьому році зафіксовано  11  летальних випадків, тоді, як летальні випадки в минулому році не фіксувалися. Загалом Чернігівська область займає перше місце за кількістю хворих на лептоспіроз. Найбільша кількість хворих на лептоспіроз у 2024 році зареєстрована  у Чернігівському та Ніжинському районах.

Хворих на лептоспіроз зафіксували:

у Чернігівському районі — 30,  Ніжинському районі — 19, Корюківському районі — 6, Новгород-Сіверському районі — 6, Прилуцькому районі — 6.

Не зважаючи на вжиті заходи щодо запобігання  поширенню, дане захворювання дійшло й до Городнянщини.

В місті Городня зареєстровано два випадки захворювання на лептоспіроз.          

Звертаємо вашу увагу, що ЛЕПТОСПІРОЗ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) і навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу.

         Лептоспіроз передається від тварин до людей. Основним збудником є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.

Від людини до людини лептоспіроз не передається. Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, носа та рота. У середньому інкубаційний період триває від одного до двох тижнів, приблизно 10-14 днів.

Найпоширеніший механізм передачі – контактний, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, сінокосу на зволожених територіях та обробки городу, догляду за хворими й інфікованими тваринами. Також лептоспірозом можна інфікуватися під час вживання зараженої їжі (молоко, м’ясо) і сирої води з природних джерел.

Професійні групи ризику – це фермерські працівники, ветеринари, польові сільськогосподарські робітники, водопровідники, робітники очисних споруд і каналізації, тощо.

Симптоми лептоспірозу схожі на грип або COVID-19 висока температура, головний біль, озноб, біль у м’язах, блювання та діарея, жовтяниця, почервоніння очей, висипання.

Щоб не захворіти на лептоспіроз, необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі, не купатись у забруднених водоймищах, не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води. Також важливо проводити дератизаційні заходи.

За найменшої підозри на лептоспіроз негайно зверніться до лікаря! Усі хворі на лептоспіроз, незалежно від тяжкості, підлягають обов’язковій госпіталізації, оскільки перебіг захворювання та ймовірність ускладнень непередбачувані.

 Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням!