Городнянська міська рада
Новини

Нові можливості від Центру зайнятості: патронат та допомога для започаткування бізнесу

Попри те, що країна продовжує жити в ритмі коронавірусної епідемії, безробітних на Городнящині у 2021 році поменшало на 6% в порівняні з 2020 роком. Протягом 2021 року на обліку перебувало 1530 безробітних, зареєстровано 543 вакансії. Станом на 1 січня цього року у філії налічується 22 актуальні вакансії. Переважно це вакансії у сфері охорони здоров’я (сімейні лікарі), лісового господарства (майстри лісу), сільського господарства (тваринники, дояри). Незважаючи на карантинні обмеження, до активних програм сприяння зайнятості в 2020 році залучено 600 безробітних.

З 1 січня 2022 року набуває чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджений Кабінетом Міністрів.

—Це нова бюджетна програма, яку розробили для зайнятості населення, створення нових робочих місць, — пояснює директор Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Інна Неврова. —Ця фінансова допомога надається одноразово у безготівковій формі за рахунок державного бюджету непрацюючій працездатній особі з числа членів малозабезпеченої сім’ї та яка зареєстрована як безробітна. Допомогу виділяють для започаткування власного бізнесу, вона є безвідсотковою та складатиме до 15 мінімальних зарплат (на початку 2022 року — 97 500 грн).

Ще одна новація — нова форма сімейного виховання, яка є альтернативою безробіттю. Нею передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя. Так безробітні можуть стати патронатними вихователями. Про таку форму зайнятості інформують шукачів роботи в службі зайнятості.

—Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин, — пояснює Інна Юріївна. — Діяльність патронатних вихователів дає можливість уникнути рішення щодо позбавлення батьківських прав тих батьків, яким була потрібна допомога у налагодженні життя. Щоб стати патронатним вихователем, треба спочатку пройти первинний відбір на відповідність визначеним критеріям, а потім спеціальний курс навчання. Серед вимог до патронатного вихователя — такі: мати добровільного помічника, згоду усіх членів родини, які проживають у помешканні, досвід виховання дитини, бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати іншого підробітку тощо.

Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі 2,5 прожиткових мінімума на кожну дитину і отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину. Але в разі невиконання умов договору отримані кошти доведеться повернути. Для створення сім’ї патронатного вихователя потрібно зробити шість кроків:

• звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання;

• подати заяву про намір стати патронатним вихователем та необхідні документи;

• пройти первинний відбір та отримати направлення на навчання;

• пройти навчання та отримати рекомендацію про можливість надання послуг патронату;

• укласти договір про умови запровадження патронату;

• отримати поворотну фінансову допомогу — 2,5 прожиткові мінімума на кожну дитину.

За детальнішою інформацією усі бажаючі можуть звернутись до Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Установа працює в звичайному режимі з дотриманням усіх карантинних норм.

За матеріалами “Новини Городнянщини”