Городнянська міська рада
Новини

Не паліть суху траву!

Шановні мешканці громади!

Випалювання сухої рослинності та її залишків завдає значної шкоди не тільки самій природі, а й людському здоров’ю. Крім того, у результаті таких дій знищується поверхневий шар ґрунту, а відтак — знижується його родючість, зменшується протиерозійна стійкість.

Нагадаємо, в Україні діють Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах. Для прикладу, на об’єктах благоустрою зеленого господарства категорично забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття чи порушувати інші правила протипожежної безпеки. Заборони щодо випалювання сухої рослинності та її залишків регламентовані й у Законі України «Про рослинний світ».

Зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час потепління, рятувальники та екологи звертаються до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття в лісі та лісопосадках;

– палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.