Городнянська міська рада
Новини

         СОЦІАЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ ТЕЖ НАВЧАЮТЬСЯ

Ми всі пам’ятаємо, як у той час, коли Городня перебувала в оточенні ворожих військ, соціальні працівники ані на день не залишали напризволяще  не тільки своїх підопічних, а й усіх самотніх та немічних, які потребували допомоги. Ніхто не рахувався ні з часом, ні з відстанню, ні з небезпекою. Тому навантаження на кожного з них виросло в рази.

Здавалось би, загартовані часом та нелегкими випробуваннями, вони вже знають всі можливі нюанси своєї роботи і як справлятися з тими чи іншими труднощами. Однак час підкидає нові виклики —  відбуваються зміни в законодавстві, люди, які пережили жахливий період, потребують не тільки фізичної та соціальної допомоги, а й психологічної підтримки.

Саме тому працівники Центру надання соціальних послуг Городнянської міської ради постійно працюють над підвищенням своєї кваліфікації, навчаючись як онлайн та офлайн на різноманітних курсах, вебінарах, семінарах, тренінгах.

Ось і нещодавно, в липні, у Чернівцях  відбувся триденний тренінг «Особливості соціально-психологічної допомоги населенню в кризових та екстрених ситуаціях зокрема спричинених війною» для трьох областей: Чернігівської, Миколаївської та Одеської. Серед делегації з Чернігівщини участь в ньому брала директор Городнянського ЦНСП Наталія Семенова.

Учасники тренінгу вчились піклуватись про себе та допомагати колегам, опановували вміння визначати межі своїх можливостей для роботи в критичних ситуаціях та можливість перебувати в професії та уникати синдрому вигорання.

 12 липня Наталія Костянтинівна  бралаа участь у  тренінгу  «Комунікаційні навички для превенції насильства у громадах та саморегуляції працівників соціальної сфери», який проводився в м. Чернігові.

28 липня для 65-ти працівників та робітників Центру надання соціальних послуг  було проведено навчальний семінар «Надання соціальних послуг відповідно до Державних стандартів», який провели спеціалісти Чернігівського обласного центру соціальних служб. Ольга Старовойт, начальник відділу підвищення компетенцій працівників надавачів соціальних послуг та інформаційно-аналітичної роботи та Світлана Лукашенко, фахівець із соціальної роботи роз’яснили нормативну базу, якою треба користуватись при роботі, відповіли на ряд питань, що хвилювали робітників. Психолог Вознюк Ганна вчила піклуватись про себе, як допомогти собі та оточуючим, як уникнути синдрому вигорання в професії, також вона провела вправи для емоційного та психологічного розвантаження.

Присутнім подякували за роботу  міський голова Андрій Богдан, заступник міського голови Володимир Пінчук, секретар міської ради Світлана Більська,  депутат обласної ради Олена Яцкова та директор Центру Наталія Семенова Наталія.

Керівництво міської ради  привітало соціальних робітників, яких дні народження співпали з датою проведення заходу. А їх у той день виявилось троє—Тамара  Гордієнко, Марина Личуха  та  Тетяна Авдієнко. Навчання працівників комунальної установи «Центру надання соціальних послуг» Городнянської міської ради співпало із святкуванням Дня Української Державності, тому захід почався участю у мітингу та покладанню квітів на алеї загиблих Героїв, який відбувся в цей день в нашому місті.