Городнянська міська рада
Новини

Наш орієнтир – легальна робота в Україні! У службi зайнятостi називають 5 крокiв по легалiзацiї працi

Сьогоднi тiньова зайнятiсть – це проблема загальнодержавного масштабу, до вирiшення якої долучилася i служба зайнятостi. Iї фахiвцi називають 5 крокiв по легалiзацiї працi, а саме:
1. Сприяння легальному працевлаштуванню. У службi зайнятостi – найбiльша база легальної роботи в межах країни. Крiм того, пошук роботи та працiвникiв здійснюєтъся й на повному ринку працi на засадах рекрутингу. 2.  Матерiальне заохочення роботодавцiв до створення нових робочих мiсць та укладення трудових договорiв. На компенсацiю витрат у розмiрi єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування можуть розраховувати роботодавцi за умови працевлаштування на новi робочi мтсця громадян, які недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці, та суб’єкти малого підприємництва, котрi працевлаштовують зареєстрованих безробiтних на новi робочі місця в прiоритетних видах економiчної дiяльностi.
3. Проведения спiльно з державними iнспекторами працi роз’яснювальної роботи, метою якої є довести, що робота в легальному полi – це зручно та вигiдно. Належно оформленi трудовi вiдносини є гарантією соцiального захисту для найманих працівників та стабiльної роботи підприємств.
4.  Вжиття  заходiв щодо  осiб, якi  зловживають статусом безробiтного.  У  разi Встановлення  факту виконання  зареєстрованими безробiтними  оплачуваної  роботи (надання послуг), їм припиняється реєстрація у службi зайнятостi. Крім того, незаконно отримані від держави кошти доведеться повернути, інакше стягнення здiйснюватиметься у судовому порядку.
5. Електронiзацiя сервiсiв має зробити послуги державної служби зайнятостi  ще бiльш доступними та врештi-решт змiнити ставлення працiвникiв i роботодавцiв до явища незадекларованої працi.