Городнянська міська рада
Новини

На Городнянщині фермерське господарство вирощуватиме гарбузи

    ФГ «Льон-канат» починало свою діяльність з вирощування і первинної переробки льону, відроджуючи колись традиційне льонарство на Городнянщині. Проте умови воєнного стану внесли свої корективи, і в Україні зовсім не залишилося підприємств, які б купували льоноволокно для подальшої переробки. Тому підприємство відмовилось від льонарства і перейшло на вирощування зернових. Але вартість збуту товарного зерна також падає щороку. Щоб подолати кризові явища й лишитись ефективними  в аграрному секторі, у ФГ «Льон-канат» прийняли непросте рішення – взятись за вирощування гарбузів.

    Керівник фермерського господарства Микола Степанцов розповів, що вони вже

переробили сівалку під стандарти гарбузових посівів з міжряддями у 1,4 метра та замовили необхідне обладнання для збирання і переробки майбутнього врожаю – три комбайни, мийку і сушарку для зерна.

     Підприємство планує засіяти всі 300 гектарів наявних земель двома сортами гарбузів. Половину площ – елітою сорту «Український багатоплідний», і ще половину – насінням першої репродукції ранньостиглого сорту «Китайка».

     Цікаво, що при збиранні гарбузів уся м’якоть лишається у ґрунті і повертається після оранки у вигляді органічних речовин, майже не виснажуючи землю. Щоправда, орати доведеться одразу після збирання.

     На сьогодні ФГ «Льон-канат» повністю розрахувалось із пайовиками і громадою за оренду землі, та дає роботу чотирьом найманим працівникам і ще двох запросять на період збирання врожаю.

 

 

На знімку: Микола СТЕПАНЦОВ на станції протруювання посівного матеріалу.