Городнянська міська рада
Новини

МАЙБУТНЄ МІСЬКОЇ ЛІКАРНІ ВИЗНАЧЕНЕ

 

    Незважаючи на воєнний стан в країні, медична реформа триває. Сучасний її етап спрямований на створення спроможної мережі лікувальних закладів, в яких забезпечене надання якісної, комплексної, безперервної та орієнтованої на пацієнтів медичної допомоги. У цьому контексті Міністерство охорони здоров’я висуває до медичних закладів ряд вимог, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №174 від 28 лютого 2023 року. Городнянців дуже хвилює доля місцевої лікарні.

      Тому, безперечно, гарною новиною є те,  що городнянська лікарня увійшла до мережі спроможних медичних закладів. Вона визначена як загальний заклад охорони здоров’я, проте  її статус визначений не нормативними документами КМУ, а рішенням МОЗ. Разом зі схожими лікарнями у Ріпках, Сновську і Семенівці наш заклад отримав цей статус  як прикордонний. Відповідно до вимог реформи, головне, чого нам не вистачає – кількості населення. Загальний заклад охорони здоров’я має обслуговувати 40 тисяч і більше жителів. У нас стільки мешканців нема навіть з Тупичівською громадою разом. Але ми знаходимось у межах ризикованого прикордоння, і критерій кількості населення не став визначальним.

      Сьогодні Городнянська лікарня має шість напрямків роботи – анестезіологічний, неврологічний, ортопедичний і травматологічний, терапевтичний, хірургічний та інфекційний. Тобто, за напрямками роботи вона відповідає умовам загального закладу, хоч і має певний дефіцит кадрів. Нині лікарні потрібно шість лікарів різних спеціальностей.

    Нині у закладі проводиться  ряд реконструкцій та ремонтів, бо вони не  робились десятиліттями. Вже капітально ремонтується хуругічне відділення, також реалізовується проєкт реконструкції системи вентиляції.

 

                             На знімках: триває ремонт у хірургічному відділенні.