Городнянська міська рада
Новини

Кожні 200 мілілітрів донорської крові – то чиєсь врятоване життя

6 грудня у міську лікарню завітала виїзна бригада медпрацівників Чернігівського обласного Центру крові з метою поповнити запаси крові для потреб лікарень. На заклик Центру відгукнулося чимало городнянців, які зранку середи прийшли у лікарню.
Здати кров, щоб врятувати чиїсь життя, прийшли співробітники медичних закладів міста, держпродспоживслужби, відділення контролю та профілактики хвороб, Центру комплектування та соціальної підтримки, рятувальники, прикордонники й навіть пенсіонери.
Керівниця виїзної бригади Ганна Єременко зазначила, що виїзна бригада планує відвідувати Городню приблизно раз на два місяці.
Нагадаємо, що донори мають законодавчо закріплені пільги, а саме – два додаткових вихідних дні – у день здачі крові і ще один тоді, коли забажає донор. Ця норма поширюється на всі форми підприємств і є обов’язковою до виконання. Окрім того,
для більшості людей здавання крові є корисною процедурою, яка сприяє оновленню крові, стимулює активніше працювати організм, зміцнює імунітет а часом і вирівнює надмірний судинний тиск. А ще – кожні 200-400 мілілітрів крові – це чиєсь врятоване життя.