Городнянська міська рада
Новини

Компенсація ЄСВ – вигода для роботодавця та легальна робота для безробітних

          Городнянською районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо можливостей отримання компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування під час семінарів, індивідуальних зустрічей, телефонних розмов тощо. Отже, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) це обо’язковий платіж роботодавця за найманого працівника до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.

         Що таке компенсація ЄСВ?

         Компенсація єдиного соціального внеску – це відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого ЄСВ, сплаченого за працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце.

        Хто має право на компенсацію ЄСВ?

        На компенсацію мають право:

  • роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них, строком не менше ніж на 2 роки, осіб соціально незахищених  категорій, які визначені ст.14 Закону України «Про зайнятість населення» за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних;
  • роботодавці, які є суб’єктами малого підприємництва та працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах  економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.

         Протягом якого часу виплачується компенсація?

–     Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування.

         А є обмеження щодо кількості осіб за яких роботодавець може отримувати компенсацію?

 –    Кількість осіб, за яких роботодавець має право отримувати компенсацію, не обмежена.

                  В яких випадках роботодавцю не виплачується компенсація ЄСВ?

      Компенсація не виплачується  якщо роботодавець:

  • має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
  • визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовного нього порушено справу про банкрутство.

           Даний вид послуг – не лише крок уперед у зміцненні взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями, а й стимул до створення нових робочих місць та потужний засіб реалізації соціальної захищеності працівників, а особливо неконкурентноспро-можних  категорій населення.