Кабмін схвалив законопроєкт «Про Загальнодержавну цільову соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки
Рішення було прийнято урядом під час засідання в середу, 30 червня.
Асоціація міст України долучилася до розробки законопроєкту, який дозволить жителям Чернігівщини пити якісну воду.
Як йдеться в пояснювальній записці до законопроекту, усього в Україні централізованим водопостачанням забезпечено 99% міст, 90% селищ міського типу та 30% сільських населених пунктів. Але тільки у 69% населення є доступ до систем централізованого водопостачання, а 48% – до систем централізованого водовідведення.
Подача води за графіком і використання привізної води здійснюється в 9 областях України, а це майже 270 тис. осіб.
«Уряд створює можливості для покращення якості питної води. Зокрема, щойно на засіданні Кабміну було ухвалено законопроєкт про забезпечення відповідних умов. Адже проблема існує і давно — в аварійному стані перебувають 35% водопровідних мереж та 38% мереж водовідведення України, відтак якість води викликає питання. Водночас у деяких областях досі спостерігається подача води за графіком чи використання привізної. Тож належне фінансування заходів із забезпечення населення якісною питною водою, а це, зокрема, фінансування будівництва, реконструкції, капітального ремонту водопровідних мереж, очисних споруд, мереж водовідведення тощо, – це надважливе завдання держави. І ми розраховуємо на підтримку народних депутатів у цьому питанні», – наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Згідно із законопроєктом, на заходи із забезпечення населення питною водою у 2022-2026 роках планується фінансування близько 28,5 млрд гривень. З них понад 16 млрд – кошти державного бюджету, ще 11 млрд грн – з інших джерел. У 2022 році йдеться про фінансування у розмірі понад 3 млрд гривень на вказані цілі.
«Розроблений Мінрегіоном за активної участі Асоціації міст України законопроєкт, який був сьогодні схвалений Урядом, дасть громадам додатковий і ефективний інструмент для забезпечення споживачів якісною питною водою», – зазначив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Після схвалення Урядом законопроєкт буде передано на розгляд відповідного Комітету Верховної Ради України.
Чернігівське РВ АМУОфіс реформ у Чернігівській області