Городнянська міська рада
Новини

Історія назви вулиці

Ще одна вулиця Городні, вулиця Чумака, набула історико-краєзнавчу меморіальну табличку, яку встановили на стіні будівлі колишньої чоловічої гімназії, де тепер знаходяться відділ освіти, ЦДЮТ та МНВК. Перехожий може дізнатися, що вулиця виникла як продовження вулиці Прогонної у 1803 році. Більш ніж через століття у 1907 році її перейменували у вулицю Гімназичну. Також вона називалась Петровського та імені 8 Березня. 

Вулиця названа іменем поета-земляка, протягом останнього сторіччя була справжнім осередком освіти й науки міста. На ній розташовувались педагогічне училище, допоміжна школа-інтернат, середня школа №3, навчально-виробничий комбінат, а тепер і відділ освіти Городнянської міської ради.

Ініціаторами встановлення цієї пам’ятки виступили наш земляк, самодіяльний історик і краєзнавець Володимир Розинко та засновник проекту пошуковець Павло Єрмоленко. Редагування тексту таблиці та перевірку історичних фактів здійснив Анатолій Седень. Виготовила пам’ятку підприємець Марина Будник. До реалізації проекту також долучились небайдужі городянці Григорій Смоляр, Єгор Татаренко та Ярослав Коган.