Городнянська міська рада
Новини

Інформаційно-освітні матеріали з питань профілактики коронавірусу

За даними МОЗ України станом на 29 січня 2020 року у світі зареєстровано 6057 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції 2019-nCoV, 132 з яких летальні. Окрім Китаю, захворювання зафіксовано у 15 країнах світу.

Для недопущення поширення вірусу 2019-nCoV в Україні  були вжиті заходи:

  • Прийнято наказ про утворення  оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом  та затвердження рекомендації щодо дій при виявленні коронавірусноїінфекції https://bit.ly/2uGxL2m 
  • Розпочато температурний скринінг пасажирів на прямих рейсах з Китаю до аеропорту Бориспіль. На санітарно-карантинних пунктах в аеропорту Бориспіль посилено команди швидкого реагування та епідеміологів і переведено їх в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги.
  • Надані роз’яснення та рекомендації лабораторними центрами МОЗ України. 
  • Рекомендовано утриматися від подорожей до Китаю https://bit.ly/2vuyjcb

За оцінками ВООЗ та ECDC ризики розповсюдження цього штаму вірусу залишаються високими як на регіональному, так і на глобальному рівнях.

МОЗ України наголошує, що вакцин та специфічних ліків від коронавірусу 2019-nCoV не існує. Громадянам варто дотримуватись стандартних заходів профілактики ГРВІ.

Враховуючи зазначене, пропонуємо активізувати інформаційну роботу серед населення з питань профілактики коронавірусної інфекціїта надсилаємо для використання зразки листівок: «Новий тип коронавірусу 2019-nCoV», «Коронавірус MERS-CoV ознаки та шляхи зараження», «Новий коронавірус», «Коронавірус. ВООЗ рекомендує дотримуватися звичайних заходів обережності»  та презентацію ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» «Коронавірус».

Актуальну інформацію щодо порад, профілактичних заходів та поширення коронавірусу 2019-nCoV можна отримати на сайті Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації http://uoz.cn.ua/