Городнянська міська рада
Новини

Городнянський міжшкільний ресурсний центр у Городні— єдиний такого типу заклад у Чернігівській області. Створений він був у 1979 році як міжшкільний навчально-виробничий комбінат, який здійснював професійну орієнтацію школярів.

Сьогодні ресурсний центр функціонує як заклад професійної освіти таким чином, щоб старшокласникам, в тому числі й з сільської місцевості, можна було в одному місці здобувати профільне навчання і професійну підготовку.

Останніми роками заклад узяв курс на вибір професій за вибором, тут почали готувати підприємців та вчити старшокласників будувати кар’єру. Але, як показала практика, це був не зовсім правильний підхід — підприємництво і кар’єра досить розмиті поняття і навчання в цій галузі не дає необхідної конкретики і чіткої професійної спрямованості.

Тому нині керівництво закладу повертається до традиційних напрямків, які були затребувані роками і орієнтує старшокласників на здобуття професійної освіти, оволодіння робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їхніх здібностей, інтересів та нагальних потреб суспільства і держави.

Кілька років тому у центрі готували трактористів, але з часом цей напрямок підготовки був закритий. Однак життя показало, що ця професія залишається актуальною для нашої сільськогосподарської місцевості. Виявляють бажання мати професію тракториста і самі учні, про що свідчать відповідні заяви старшокласників, які хочуть перейти навчатись з напрямку підприємництва, де вони не отримають спеціальності, на напрямок тракториста, після закінчення навчання на якому вони матимуть фах.

Тому сьогодні МРЦ відновлює підготовку трактористів-машиністів категорії А1. Формуються групи для учнів 10-11 класів, навчання яких розраховане на два роки. Таке навчання буде запропоноване і для незатребуваної молоді, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості.

Нині у Центрі здійснюють професійну підготовку старшокласників по напрямках: автосправа, тракторна справа, українська народна вишивка, побудова кар’єри та  підприємництво. До речі, перехід від напрямку підготовки швачок до підготовки вишивальниць теж був не зовсім виправданим. Мета ресурсного центру — забезпечити професійне спрямування особистості школяра. Швачка нині професія досить затребувана. А вишивальниця — хіба це фах? Такі навички досить корисні для хобі, але аж ніяк не для майбутнього працевлаштування.

Таким чином чутки про можливе закриття міжшкільного ресурсного центру не мають під собою ніяких підстав. Напрямки діяльності закладу не тільки залишаються на рівні минулих років, а й оновлюються, керівництво центру робить все для того, щоб його діяльність була максимально корисною й затребуваною щодо вимог сьогодення.