Городнянська міська рада
Новини

Городнянщина. Якою її бачать гості?

     На початку вересня  в рамках туристичної подорожі Городнянщиною у нас побували краєзнавці-аматори з Києва. А 8 жовтня в наш край завітала ще одна група туристів-краєзнавців, цього разу з Чернігова.

 

     Організаторкою поїздки цікавою Городнянщиною стала чернігівка Анжеліка Михайлова. З групою однодумців чернігівські туристи відвідали перлину національної архітектури Михайлівську церкву 1772 року побудови у Великому Листвені, місцевий музей у селі Хоробичі, де познайомились із маловідомими фактами біографії Миколи Амосова, який у часи другої світової працював тут військовим хірургом й садибу земського лікаря Миколи Євреїнова у Ваганичах.

     Змістовну екскурсію містом для гостей організували Ольга Смаль і Валентина Куковська, в якій були і відвідини визначних місць, і навіть купівля смачного городнянського хлібу. Туристи вклонилися могилі Степана Носа, й здійснили цікаву подорож у минуле Городнянщини, подорожуючи експозиціями міського історико-краєзнавчого музею.

     Своїми враженнями від подорожі пані Анжеліка поділилася на своїй сторінці у «Фейсбук»:

–Мої відчуття від Городні – це спокій та затишок. Неквапливе містечко, де привітні містяни раді гостям, де охайні чепурні будиночки хизуються вбранням із дерев’яного різьблення та посилають всім туристам сердечка вдячності.

     Гостей-краєзнавців вразила кількість і глибина історичних фактів про рідний край, зібраних у Городнянському та Хоробицькому музеях. Їдучи на Городнянщину, вони не очікували такої насиченої інформацією програми, тому враженнями почали ділитися ще під час чаювання у Городні.

     Подорож визначними місцями нашої громади так надихнула гостей, що на зворотному шляху, вже в автобусі, вони заворожено слухали авторські поезії нашої землячки Ірини Сірої, яка також долучилася до групи. Туристи відзначили цей день свого життя як незабутній, бо не очікували такої кількості вражень від подорожі провінційним краєм.