Городнянська міська рада
Новини

Городня повертається до життя

Саме так, бо навряд чи можна назвати життям період повної ізоляції й оточення, в якому нам довелось перебувати понад місяць. Їдучи сьогодні на територію хлібоприймального підприємства, зустріли дві вантажівки, які везли ліс, ймовірно, на нижній склад лісгоспу. Ніби звична картина для мирного часу, а скільки емоції викликала сьогодні. Це значить– життя повертається.

До роботи повернулись і ТОВ “Городнянське ХПП” та ПП “Городнянські Аграрні інвестиції”. Ці два підприємства і в довоєнний час були найбільшими платниками податків і надійним плечем підтримки для Городнянської громади. Й у період військових дій їхні власник Юрій ШЕРЕМЕТ та керівник Юрій СТАДНИК не стали сторонніми спостерігачами.

Вони забезпечували громаду зерном для випічки хліба, соняшником для виробництва олії, кормами– птахопідприємство “Ратібор” та підсобне господарство психонервологічного інтернату. А ще– допомагали у забезпеченні місцевої лікарні необхідними медикаментами, адже в цей період городнянським медикам доводилось робити значно більше, ніж вони робили в мирний час– і хірургічні операції, і приймати пологи тощо. Зараз, кажуть два Юрії, починається весна, яка принесла звільнення від окупантів, але тим не менш вона видається дуже напруженою для обох підприємств. Необхідно не тільки зберегти зерно відповідно до всіх норм якості, а й розпочати посівну.

Треба знайти дефіцитне пальне, яке до того ж подорожчало щонайменше вдвічі. Треба шукати нові шляхи збуту продукції — адже залізниця й морські порти не працюють, мости розрушені, а відновлені не завжди є прохідними для багатотонних машин. Посівна ускладнюється ще й великою кількістю замінованої території, в тому числі й полів.

Однак сьогодні, вчергове доставивши до Городні гуманітарну допомогу, обидва керівники кажуть, що не збираються переносити свої підприємства з території Городнянщини у більш безпечне місце. Навпаки — вони налаштовані на довгу й плідну працю для людей і для громади, щоб вона якомога швидше оговталась від ворожої навали.

“Новини Городнянщини”