Городнянська міська рада
Новини

        Гепатит С – не вирок. Алгоритм дій для пацієнтів з гепатитом С.

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ!

Завтра, 28 липня, у міській лікарні на 2-му поверсі в 205-у кабінеті кожен може безкоштовно пройти обстеження щодо захворювання на гепатит.

Завдяки ефективним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна може лікувати безоплатно всіх пацієнтів з вірусним гепатитом С, які потребують першочергового лікування. Нові ліки від гепатитів, які закуповує наша Держава через міжнародні організації – це інноваційні ліки прямої дії, що відповідають Рекомендаціям Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C.

Інноваційний курс лікування – це просто таблетки, які пацієнти повинні приймати протягом 12 тижнів.

За даними ВООЗ та оцінками національних експертів, Україна належить до країн із середньою поширеністю гепатиту С. Щорічно близько у 6 тис людей виявляють гепатит.

Ліки, що закуповує Україна, є універсальними, оскільки ефективно діють одразу на всі генотипи вірусу гепатиту С та відповідають новим рекомендаціям Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки

АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ ПАЦІЄНТА З ГЕПАТИТОМ С

Якщо ви підозрюєте або знаєте, що у вас гепатит, в першу чергу, потрібно звернутися до лікаря, з яким ви підписали декларацію.

Він повинен направити до лікаря-інфекціоніста для підтвердження чи встановлення діагнозу.

Якщо вам вже встановлено діагноз – звертайтесь одразу до лікаря інфекціоніста, у якого ви спостерігаєтесь.

Лікар-інфекціоніст дає направлення в інфекційну лікарню за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (залежно від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ). За посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=108N72a3bE3j55OwV2hh8-tgnM7O58qQz&ll=49.460306895042244%2C31.2093369277777&z=6 ви можете знайти контакти закладів охорони здоров’я, які надають послуги із лікування ВГ.

Пацієнт проходить обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи. Важливо, що враховуючи, що препарат є пангенотипним немає потреби додатково визначати генотип вірусу.

Якщо діагноз підтвердився, вам потрібно сказати лікарю-інфекціоністу про те, що ви знаєте про наявну програму лікування гепатиту.

Після цього вам потрібно написати заяву на директора обласного Департаменту/Управління охорони здоров’я з проханням/вимогою отримати лікування за державною чи гуманітарною програмою.

Наступний крок – отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних Департаментах/Управліннях охорони здоров’я або в окремих регіонах при обласних інфекційних лікарнях діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних та гуманітарних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів даної Комісії).

Пройти курс лікування у своїй лікарні.

Дізнатися про наявність ліків у медичному закладі можна на онлайн-платформі «є ліки» (https://eliky.in.ua/) – веб-сайт, на якому зареєстровано понад 920 закладів охорони здоров’я із 19 обласних центрів та міста Києва, з яких 60% здійснюють щотижневе оновлення інформації про залишки. Наразі це найбільша онлайн-платформа із інформацією про залишки лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за кошти державного та місцевого бюджету.

МОЗ України закликає пацієнтів скористатися своїм правом на гарантовану державою послугу та безкоштовно пройти тест на вірусні гепатити.

Тому вкрай важливо стежити за своїм здоров’ям та вчасно проходити діагностику. Кожен пацієнт має право зробити безоплатний тест на вірусні гепатити. Така послуга входить у гарантований державою пакет надання первинної медичної допомоги. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація, і зробити експрес-тест.