Городнянська міська рада
Новини

Довгобуд, зайнятість і благоустрій – головні проблеми Хоробичів

Олена Головач, новий староста Хоробицького старотстату, близько тридцяти років поспіль живе і працює у Хоробичах з них більшу частину працювала у сільраді – тож добре орієнтується у проблемах і потребах села.

-Донедавна Хоробичі були в оточенні аж занадто поганих доріг. У минулому році відремонтували шляхи на Городню і Ваганичі, проте напрямок на Андріївку й досі лишається проблемним, якщо не сказати катастрофічним. І це при тому, що звідти також возять дітей у школу й дитсадок, — зазначила староста.

Хоробицький старостат має відносно небагато проблем у порівнянні з іншими селами нашої громади. Село має непогану інфраструктуру — медпункт, школу, дитячий садок, старостат, клуб, два магазини. Регулярне автобусне сполучення також додає зручностей селянам. Так само регулярно село відвідують співробітники пошти, центру соціальної допомоги і два підприємці з виїзною торгівлею. Налагоджена співпраця старостату і місцевих сільгоспвиробників ПП «Аграрні інвестиції» і ФГ «Сапфір».

Тут вже впорядковано сміттєзвалища, і хоч централізовано сміття поки не вивозиться, нових стихійних смітників нема. У селі функціонує система вуличного освітлення, яку вдалось зберегти ще з радянських часів. Щоправда вона потребує реконструкції і встановлення нових, більш економічних систем. Так само не критично виглядає ситуація із чагарниками та дикою паростю. Покинуті садиби таки заростають, однак це явище не носить масового характеру. А от із аварійними деревами боротись треба, над чим сьогодні плідно працюють староста, комунальники і керівництво громади.

У спадок від сільради старостату лишився довгобуд – місцева амбулаторія, в якій лишилось виконати тільки внутрішні роботи. Однак ця проблема виникла не за вини хоробичан, а тому, що сусідні сільради не долучились до співфінансування будівництва. Фактично об’єкт фінансувався райдержадміністрацією й місцевою сільрадою. Місцевих жителів також турбує стан церкви, яка поступово руйнується й вже давно потребує капітального ремонту.

Гострих земельних питань Хоробичі також не мають, бо більшість зацікавлених селян вже оформили власні земельні наділи, так само як і будівлі. Так само не дуже турбує проблема обміління колодязів, бо більшість садиб вже давно мають власні свердловини. Нині село фактично має дві гострі проблеми – зайнятості і благоустрою. Першу вирішують за допомогою сезонних робіт у місцевих аграріїв та вахтових заробітків у міжсезоння.

-Хочеться нарешті прибрати страшні старі дерева і зробили наше село затишним і красивим – з клумбами, зонами відпочинку, альтанками і скверами. Вже кілька років поспіль ми працюємо над благоустроєм нашого ставка, де вже побудували альтанку, зробили пляж, а ще плануємо там дитячий майданчик з пісочницею, гойдалками та іншими забавами на березі, -поділилися планами Олена Іванівна.

Для вирішення подібних питань Хоробичі, як і інші старостати отримали двох комунальних працівників, які забезпечені всім необхідним для роботи. Також було б непогано, аби місцеві жителі долучалися до робіт по благоустрою, організовували та виходили на толоки.

За матеріалами “Новини Городнянщини”