Городнянська міська рада
Новини

Допомога по частковому безробіттю

Щоб зменшити фінансове навантаження на підприємців, запобігти їх банкрутству й зберегти наявні робочі місця, держава допомагає представникам малого та середнього бізнесу, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі, виплачувати допомогу по частковому безробіттю найманим працівникам та фізичних особах-підприємцях, які є застрахованими особами на період карантину.

28 квітня 2020 року набув чинності Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 року № 453 ).

Допомогу по частковому безробіттю почали отримувати  представники малого та середнього бізнесу, фізичні особи –підприємці які зупинили або ж скоротили діяльність через карантин та  сплачували єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до служби зайнятості.

З початку дії Порядку підписано 9 договорів з роботодавцями щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину та прийнято  114 позитивних рішень щодо виплати допомоги по частковому безробіттю по  фізичних особах – підприємцях, які є застрахованими особами.

 Частина роботодавців вже отримали кошти та перерахували їх своїм працівникам і на сьогодні відновили свою роботу, частина роботодавців ще продовжують отримувати кошти та готуються до відновлення своєї діяльності.

Одні з перших, хто скористався цією послугою ТОВ «Городнянський ринок» та ФОП Заєць І.В. Подавши заяву та оформивши відповідні документи роботодавці отримали допомогу по частковому безробіттю  та перерахували кошти  своїм працівникам. На сьогоднішній день робота  у цих роботодавців повністю відновлена, а допомога по частковому безробіттю допомогла уникнути звільнення  працівників.