Городнянська міська рада
Новини

До уваги суб’єктів господарювання

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16.10.1992 №2707-ХІІ визначено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватись після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними державними адміністраціями. Також, ст. 33 Закону встановлено, що особи, винні у викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноважених на те органів виконавчої влади відповідно до закону несуть відповідальність згідно з законом.

До Департаменту надійшов лист від Головного управління ДПС у Чернігівській області з повідомленням про проведення аналізу платників екологічного податку (далі – Податок) – юридичних осіб, під час провадження діяльності якими у 2021 році здійснювались викиди забруднюючих речових стаціонарними джерелами та розміщення відходів. Відповідно до вищесказаного аналізу встановлено, що значна кількість платників Податку відсутні у Переліку підприємств, установ, організацій, яким в установленому порядку видано дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та здійснено реєстрацію декларацій про відходи або видано дозволи на здійснення операцій.

З огляду на вищевикладене, доводимо відома підприємств, установ, організацій та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, про необхідність отримання дозволу на викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Крім того повідомляємо, згідно ст. 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що у випадку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади або недодержання вимог, передбачених наданим дозволом, інші порушення порядку здійснення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря або перевищення технологічних нормативів допустимого викиду забруднюючих речовин та нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами під час експлуатації технологічного устаткування, споруд і об’єктів  тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб.

Також Головне управління ДПС у Чернігівській області направило відповідні листи до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області для вжиття відповідних заходів.