Городнянська міська рада
Новини

До уваги хворих на цукровий діабет

З 1 жовтня пацієнти з цукровим діабетом зможуть отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки” після відвідання ендокринолога та складення плану лікування. Такого спеціаліста, на жаль, у Городні нема. Тому хворим необхідно звернутися до фахівця, який зможе надати таку послугу (за додатковою інформацією роз’яснювального характеру можна звернутися до міської лікарні, м.Городня,вул. Чернігівська, 26).

Отже алгоритм отримання електронного рецепту для пацієнтів такий:

1. Відвідати ендокринолога.

2. Мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я.

3. Отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря.

4. Прийти та отримати інсуліни у будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

Важливо зазначити, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то сімейний лікар направляє пацієнта до знову ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Читати більше на офіційному вебсайті НСЗУ: https://cutt.ly/OEgt7Bt