Городнянська міська рада
Новини

До уваги громадян !

8 липня 2017 року в Україні набере чинності Закон України  № 2037-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів  щодо посилення захисту права дитини  на належне утримання  шляхом вдосконалення  порядку стягнення аліментів». Даним Законом законодавці внесли зміни до низки нормативно-правових актів – Сімейного та Цивільного процесуального кодексів, а також до закону «Про судовий збір».

Основні нововведення нового закону такі:

  • Аліменти визнаються власністю дитини;
  • Мінімальний розмір аліментів збільшено до 50% від прожиткового мінімуму;
  • Стягнути аліменти можна в порядку наказного провадження.

Наказне провадження є спрощеним видом судового провадження, без виклику сторін та в мінімальні терміни.

Ще одне нововведення – розширено перелік причин, що враховуються судом при визначенні розміру аліментів, а саме:

  • Наявність у платника аліментів рухомого і нерухомого майна, грошових коштів;
  • Дорогі покупки платника (вартість яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму), якщо вони не відповідають офіційним доходам людини.

Тобто, якщо при вирішенні судом спору про стягнення аліментів позивач зможе довести і документально підтвердити значні витрати колишнього чоловіка, це буде служити підставою для збільшення суми, передбаченої для дитини.

Ще один плюс для самотнього батька, який виховує дитину: тепер подача позовів про визнання батьківства, зміна місця проживання і т.п., що активно використовувалося для затягування розгляду спорів про стягнення аліментів, не буде підставою для зупинки судових процесів. Це істотно скоротить терміни розгляду таких спорів.

При цьому неповнолітня дитина може самостійно отримувати і розпоряджатися грошима. Раніше нормами Сімейного кодексу прописувалося, що аліменти є власністю того з батьків, на ім’я кого вони виплачуються.

Новим законом також встановлено, що до стягнення на одну дитину передбачена одна чверть доходу одного з батьків, на двох дітей – одна третина, а на трьох і більше дітей – половина заробітку платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на кожну дитину.

Прожитковий мінімум у 2017 році з розрахунку на місяць

Для дітей Розміри, грн
Віком до 6 років 01.01.-30.04.2017 01.05.-30.11.2017 01.12.-31.12.2017
1355 1426 1492
Віком від 6 до 18 років 1689 1777 1860