Городнянська міська рада
Новини

Діяльність благодійних фондів на Городнянщині досить активна. Багато людей дякують їм за підтримку й допомогу. Однак, як завжди, знаходяться й невдоволені, які постійно піднімають питання на кшталт  «Хто з’їв мою гуманітарку?». Особливий резонанс отримала остання акція одного з фондів, в рамках якої він надає  матеріальну допомогу для закупівлі необхідних матеріалів, аби мати чим опалювати свої домівки під час зимового періоду. Сума допомоги становить 52 тисячі гривень. Фонд працює одразу в кількох старостатах, які його фахівці обирали самі для впровадження своєї діяльності.

      У мережі одразу почались докори, домисли й вигадки, звинувачення старост та працівників міської ради в тому, що вони, мовляв, поприписували себе й своїх родичів і поотримували такі кошти, натомість ті, хто мав би їх отримати, залишились ні з чим.

    Шановні «ображені», приборкуйте свою нестримну фантазію. За даними ЦНАП, за період діяльності фонду в Дроздовицькому та Моложавському  старостатах зареєструвалось на постійне місце проживання всього по одній людині, і ніякого відношення до працівників міської ради та їхніх родичів вони не мають. Так, у Гніздищенському старостаті оформила «прописку» у листопаді минулого року жінка з Городні, а в січні в Моложавському старостаті – ще одна, інша жінка. Жодна з них грошової допомоги не отримала, оскільки фонд її надавав тільки фактично проживаючим мешканцям на жиле домогосподарство, а не офіційно зареєстрованим чи «прописаним» людям.  Що й спричинило обурення однієї з жінок та її численні скарги в різні інстанції. Зрозуміло – грошей хочеться усім, але отримувати їх слід на законних підставах, а не тому, що «мені так здається» чи «я так хочу». 

    Ані старости, ані міська рада ніякого впливу на діяльність фонду не мають – він сам обирає у яких старостатах і яким категоріям людей виплачуватиме допомогу. Фонди лише беруть в міській раді узагальнені дані про старостати та орієнтовну кількість людей, яка в них проживає. Аналіз ситуації, вибір категорій для надання допомоги та  населені пункти обирають виключно фонди і нікому втручатися в свою діяльність не дозволяють. Тому совість працівників міськради чиста – ніхто з них чи їхніх родичів не отримував такої допомоги. Це все народилося в уяві тих людей, які, мабуть, намагалися саме так би чинити, будучи на місці посадовців. Та навряд чи б це у них вийшло – фонди працюють виключно чесно й прозоро, й якби в них виник хоч найменший сумнів щодо намагання представників громади чинити нечесно – вони одразу б припинили співпрацю з нашою громадою. А так вони повертаються знову й знову й охоплюють своєю допомогою все більше людей, які реально цього потребують.