Городнянська міська рада
Новини

Держава підтримує сімейні форми виховання

На території Городнянської територіальної громади функціонує 6 прийомних сімей (де виховується 12 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування) та 1 дитячий будинок сімейного типу (5 дітей–вихованців).

Державна соціальна політика спрямована на підтримку створення сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Мова йде про прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Основна їх мета – тимчасове перебування  і виховання дитини.

Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування , становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. Порядок призначення і виплати грошового забезпечення визначається Кабінетом Міністрів України (Постанова КМУ від 26.04.2002р. №565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю», постанова КМУ від 26.04.2002р. №564 « Про затвердження дитячий будинок сімейного типу»

Прийомна сім’я – це особа або сім’я, що не перебуває  у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання та спільне проживання.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває  у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як п’ять дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомні діти – вихованці виховується у прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18- річного віку, а в разі продовження навчання у професійно – технічних та вищих навчальних закладах освіти – до їх закінчення, але не пізніше досягненням ними 23-річного віку. Під час перебування дитини у прийомній сім’ї/ДБСТ, держава фінансує, контролює утримання й виховання дитини, надає допомогу на її розвиток, соціалізацію, організовує соціальне супроводження прийомних сімей та дитини.

Більш детальну інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу ви можете отримати в комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» за адресою: провул. Троїцький, 2 м. Городня, тел: 2-18-90.

Разом ми зможемо здійснити мрію дитини – подарувати їй сім’ю!

За інформацією КУ “Центр надання соціальних послуг