Городнянська міська рада
Новини

День пам’яті жертв Голокосту

27 січня в усьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 Дата 27 січня обрана не випадково, адже саме у цей  день 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

«Голокост знищив третину євреїв і незліченну кількість представників інших національностей. Він слугуватиме людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», – зазначено у резолюції Генасамблеї ООН «Пам’ять про Голокост».

Сьогодні біля могили жертвам нацизму, де поховані городнянці єврейської національності, які загинули під час окупації нацистами у 1941-1943 років, відбулися заходи з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Зі словами пам’яті та скорботи до присутніх звернувся міський голова Андрій Богдан. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до могили.

Вшанування Голокосту допоможе наступним покоління зберегти пам’ять про цю трагедію та не допустити у майбутньому актів геноциду.

За офіційними даними, під час Геноциду вбили  близько 6 мільйонів євреїв, 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу (загалом в Україні). Як відомо, одразу після окупації України нацисти організували широку мережу гетто, а згодом почали масово знижувати єврейський народ. Один із наймасштабніших розстрілів був у Бабиному Яру в Києві під час Другої світової війни.