Городнянська міська рада
Новини

                     ДЕНЬ, КОЛИ МИ ВИБРАЛИ ВОЛЮ

Сьогодні, в День Незалежності, в Україні також відзначають річницю з дня народження Левка Лук’яненка (1928-2018), українського політичного і громадського діяча.

Городнянщина має повне право пишатися тим, що вже легендарний Левко народився саме тут, на нашій землі, в селі Хрипівка.

Дисидент, Герой України (2005), народний депутат України. Письменник. Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року. Левка Лук’яненка по праву можна назвати живою легендою національного визвольного руху України.

Майже 27 років ув’язнення, концтаборів і заслання, 72 доби у камері смертників, щохвилини очікуючи виконання смертного вироку.

«Я палко вірю в майбутнє України. Вірю в молодь. Вірю в чесних, порядних сміливих людей. Я йшов шляхом незалежності все своє життя і йтиму до кінця. Незалежно від того, що чекає Україну», – говорив Левко Лук’яненко.

А ще він казав: «Війна з московією – це необхідна умова, і ми маємо боротися, бо тільки поборовши москву, Україна стане по-справжньому незалежною». Слова ці пророчі. Хтозна, чи мав на увазі Левко Григорович саме широкомасштабне кровопролиття, але звірине обличчя росії він бачив і розумів вже тоді.

«У принципі, москва безсила проти України: 280 років українці допомагали московітам будувати російську імперію, а тепер доля зобов’язує нас її зруйнувати. І ми це зробимо»,– писав Лук’яненко.

Віримо – так і буде!

На знімках: Левко Григорович під час святкування Дня села у рідній Хрипівці. Знакова світлина, де він тисне руку батьку нашого Героя Івана Коваля, який загинув у день свого 25-го дня народження, 27 лютого 2022 року при обороні Чернігова.