Городнянська міська рада
Новини

День Гідності та Свободи

Сьогодні, 21 листопада, у Городнянській громаді відзначили  знакову дату в історії  України – День Гідності та Свободи. Це свято відзначається щорічно згідно з Указом Президента 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії:  Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію, викликала обурення українців. Згодом ця акція перетвориться в Революцію гідності та свободи. Протест у центрі столиці назвали Євромайданом, а найбільш активними його учасниками стали студенти.

Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та українців.