Городнянська міська рада
Новини

Чому собаки бувають агресивними? Чи завжди це є безпритульні тварини? Як попередити такі випадки?

Як свідчить статистика, більшість собак, які нападають на людей і спричинюють укуси, є домашніми тваринами і мають своїх хазяїв.

Це свідчить як про неналежне утримання чи вигул власницьких тварин, а саме, особисту безвідповідальність господарів, так і про низький рівень обізнаності громадян як правильно себе поводити із незнайомими домашніми й безпритульними тваринами.

Деякі практичні поради у таких випадках:

Не заходьте на ті території, що охороняються собаками, без супроводу осіб, здатних контролювати її. Уникайте скупчення зграй, обходьте їх іншим шляхом. Не потрібно повертатися спиною, відвертати різко голову, дивитися пильно на тварину.

Не годуйте безпритульних тварин у недозволених місцях, громадських місцях масового скупчення людей, поблизу дитячих ігрових майданчиків

Якщо ви зустрінете собаку разом з її господарем, то необхідно обов`язково запитати дозволу, перш ніж її гладити. Не робіть швидких метушливих рухів й не підходьте до собаки ззаду.

Найчастіше незнайомі собаки підходять для того, щоб обнюхати і піти далі у своїх справах. Тому ви повинні залишатися спокійним, уникати прямого погляду в очі та ні в якому разі не бігти, оскільки, це інстинктивна реакція на небезпеку.

Ніколи не дражніть собаку, не чіпайте її миски, їжу, іграшки, місце відпочинку. Якщо собака йде із господарем, але без намордника й повідка, не робіть різких жестів в сторону власника, адже це може спровокувати захисну реакцію.

Інколи собака проявляє ігрову поведінку, яку непідготовленій людині складно відрізнити від агресивної. Якщо ви не впевнені в намірах собаки, зберігайте спокій, не розмовляйте з нею та не провокуйте активними рухами.

Найважливіша порада

Не існує агресивних собак, такими їх роблять люди. Ніколи не ображайте, не лупцюйте й не кидайте палицею у собаку! Виховуйте в собі та своїх дітях повагу, співчуття та відповідальність до братів наших менших! Пам`ятайте: собака – чудовий компаньйон і єдина тварина у світі, для якої життя людини цінніше за своє власне!