Будьте обачні напередодні відкриття ринку землі!
Земля для українського народу з давніх-давен завжди мала особливе значення. У кращих народних традиціях вона оспівана годувальницею, яка виховує любов до праці, символізує багатство, заможність та процвітання. За право володіння землею боролося не одне покоління наших предків.
Сучасна Україна пройшла тривалий шлях реформування у сфері земельних відносин. Сьогодні зусилля влади та органів місцевого самоврядування спрямовані на те, щоб зробити ринок землі максимально відкритим та прозорим. Це дозволить ефективно використовувати земельні ресурси. Міська рада також зацікавлена у раціональному використанні земельного фонду на території громади.
Останнім часом досить активно проходить процес оформлення права власності на землю громадянами для ведення особистого господарства. Ми зацікавлені у тому, щоб у першу чергу земельні ділянки отримали мешканці громади та місцеві сільськогосподарські підприємства. Вважаю це справедливим рішенням та зрозумілою позицією.
Частину земель виставляємо на аукціон для продажу права оренди, як того вимагає закон. Фінансові надходження від оренди наповнюють місцевий бюджет і сприяють розвитку громади.
Але невирішеним питанням лишається оформлення земельних ділянок, які використовуються як городи, які були розподілені упродовж останніх десятиліть. Частина з них приватизована, інші обробляються без належного оформлення і без сплати податків, у деяких змінився вже не один власник.
Ми неодноразово зверталися до мешканців міста та сіл з проханням оформити право власності, як це зробили, наприклад у Смичині та Дібрівному. В іншому випадку ваша земля вважається вільною та може перейти у власність інших осіб.
З 1 липня 2021 року стартує перший етап відкриття ринку землі, а це означає, що власники паїв матимуть право продати свої наділи. Згідно з новим законодавством, придбати землю можуть усі фізичні особи, які мають українське громадянство, юридичні особи, учасниками яких є тільки громадяни України, територіальні громади та держава.
З огляду на це, велике прохання виважено скористатися таким правом. Адже вже почалася практика шахрайства та використання тіньових схем привласнення земель. За даними СБУ, протиправна діяльність спрямовується на отримання документів, паспортних даних та довіреностей на здійснення операцій купівлі-продажу без участі реальних власників.
Інші недобросовісні покупці занижують реальну вартість земельних ділянок. Оскільки ринок землі ще тільки розпочинається, прогнозовано, ціни за землю будуть зростати.
То ж не дайте себе ввести в оману і продати за безцінь свою власність. Згадайте сумний приклад із процесом ліквідації колгоспів, коли майнові паї продали за безцінь, а нині не мають ні майна, ані роботи. Чимало учасників промислової кооперації були несправедливо обділені.
Будьте господарями на своїй землі та приймайте лише виважені рішення!
Міський голова
Андрій Богдан