Городнянська міська рада
Новини

БОРОТЬБА ЗА ЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

На Чернігівщині мери міст підписали другу спільну заяву із закликом не змінювати  Конституцію. Дана заява адресована Президенту, уряду, парламенту, послам країн Великої сімки в Україні, представництву ЄС в Україні, а також широкій громадськості.

Міський голова Андрій Богдан долучився  до публічної заяви щодо загроз, які містяться в проєкті Закону «Про внесення змін до КонституціїУкраїни (щодо децентралізаці ївлади)». Заяву підписали понад півсотні лідерів органів місцевого самоврядування та експерти по всій країні.

«Інститут „префектів“, запропонований у поданому вигляді, є в руках Президента і його офісу інструментом політичного тиску на місцеве самоврядування, — йдеться у спільному зверненні підписантів. — Текст змін до Конституції також зменшує фінансові гарантії місцевого самоврядування, скасовуючи обов’язок держави у повному обсязі фінансувати делеговані нею повноваження (освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, культура, спорт). Зміни також передбачають зменшення повноважень голів громад, тим самим порушуючи внутрішню систему стримування та противаг між різними представницькими органами на рівні місцевого самоврядування».

Представники Асоціації міст України знову закликали народних обранців не голосувати за цей закон. «Якщо Президент України Володимир Зеленський не відкличе для спільного доопрацювання проєкт змін до Конституції України, закликаємо народних депутатів України всіх депутатських фракцій та груп голосувати проти запропонованого законопроєкту», — йдеться у зверненні.

Повний текст другої спільної заяви, а також весь список її підписантів міститься за посиланням: https://docs.google.com/…/100i4_auEhYO38zui2sjOb08F8K…/edit…

УВАГА! Ця публічна заява є відкритою до підписання. Щоб приєднатися до підписантів, надішліть відповідне звернення на електронну пошту: zakryta_reforma@ukr.net